5 bežných spôsobov, ako sa ploštice šíria


Share on facebook
Share on twitter

Ak ste počuli o plošticiach a obávate sa, že váš domov môže byť zamorený, nie ste sami. Počet prípadov zamorenia plošticami narastá a spolu s nimi prichádza aj veľa nejasností o tom, ako ich odhaliť a zastaviť.

Jedným zo spôsobov, ako znížiť riziko zamorenia, je pochopiť, ako sa ploštice šíria.

Prečítajte si päť bežných spôsobov, ktorými sa môžu ploštice šíriť z jedného miesta na druhé.


Cestujúci hostia

Bez ohľadu na to, ako veľmi upratujete a vysávate, ak váš domov pravidelne hostí cudzích hostí, je možné, že si so sebou prinesú neželaných návštevníkov v podobe ploštíc.

Ak sa niekto ubytuje v hotelovej izbe, ktorá bola predtým zamorená plošticami, je veľká pravdepodobnosť, že ich nevedomky prenesie do vášho domova na svojom oblečení alebo kufroch.

Najlepší spôsob, ako tomu predísť, je skontrolovať recenzie pred rezerváciou hotelov alebo Airbnb.


Nábytok z druhej ruky

Nákup nábytku z druhej ruky sa zdá byť skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze, ale ak nie ste opatrní, môže vás to v konečnom dôsledku stáť viac, ako ste si mysleli.

Ploštice milujú nábytok, pretože poskytuje veľa úkrytov a množstvo potenciálnych obetí, keď ľudia prichádzajú a odchádzajú z vášho domova – preto sa uistite, že ste skontrolovali akýkoľvek nábytok z druhej ruky predtým, ako ste ho priniesli dovnútra.

Osobitnú pozornosť venujte prasklinám a štrbinám, ktoré sú hlavným priestorom pre kolónie ploštíc!


Verejná doprava

Autobusy, vlaky, taxíky… ploštice nerozlišujú, keď ide o verejnú dopravu! Mnohí ľudia si neuvedomujú potenciálne riziká pri cestovaní autobusmi alebo vlakmi. Je dôležité si uvedomiť, že na týchto sedadlách sedeli stovky (alebo tisíce!) cestujúcich – mnohí z nich si mohli nevedomky priniesť na cestu aj ploštice.

Ak sa chcete chrániť počas cestovania verejnou dopravou, neodkladajte oblečenie priamo na sedadlá a vytriasajte všetky predmety, ktoré prišli do kontaktu so sedadlami, skôr ako ich prinesiete späť do domu.


Oblečenie z druhej ruky/knihy/obliečky atď.

Podobne ako v prípade nábytku, aj pri kúpe oblečenia alebo predmetov z druhej ruky bez ich predchádzajúcej kontroly môžete byť zraniteľní voči nevítanému hosťovi – napríklad plošticiam!

Keďže tieto predmety často prichádzajú do tesného kontaktu s našou pokožkou a posteľou počas spánku, môžu byť hlavným zdrojom nákazy, ak sa pred použitím riadne neskontrolujú.

Pred zaradením takýchto predmetov do svojho šatníka alebo spálne ich vždy dôkladne preskúmajte!


Susedia

Ploštice sa nezaujímajú o steny alebo hranice; jediné, čo ich zaujíma, sú ľudia… čo znamená, že ak má váš sused aktívne zamorenie, je veľká šanca, že si niektorí z týchto škodcov nájdu cestu aj do vášho domova!

Najlepšie, čo môžete urobiť, je uistiť sa, že všetci vo vašej budove sú informovaní o podozrení na zamorenie, aby mohli všetci spoločne konať.

Pomôže to znížiť náklady (aj problémy) spojené s neskorším ošetrovaním každej jednotlivej bytovej jednotky zvlášť.


Záver:

Ako sme videli, existuje mnoho spôsobov – niektoré zrejmé a niektoré nie až tak zrejmé – ako sa môžu ploštice šíriť z jedného miesta na druhé… ale ak budete mať na pamäti tieto body, môžete urobiť všetko pre to, aby ste znížili pravdepodobnosť, že nevítaný návštevník napadne váš domov!

Buďte ostražití. V prípade potreby o likvidáciu ploštíc sa na nás neváhajte obrátiť. Máme viac ako 20 ročné skúsenosti s likvidáciou ploštíc, a na našu prácu poskytujeme záruku.

BEZPLATNÝ
MONITORING

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Zľava 10% za odporúčanie

Odporučte nás svojmu známemu a dostanete zľavu!

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Veľmi radi Vám poradime!