Ako sa prirodzene zbaviť ploštíc

Snažíte sa zbaviť ploštíc vo vašej domácnosti? Ak áno, nie ste sami. Zamorenie plošticami je čoraz častejšie a môže spôsobiť veľa stresu pre tých, ktorí sa s nimi stretávajú.

Dobrou správou je, že existujú účinné spôsoby, ako prirodzene zabrániť tomu, aby sa títo škodcovia usídlili vo vašej domácnosti – bez použitia drsných chemikálií alebo drahých prípravkov.

Tento príspevok vám poskytne niekoľko tipov, ako sa zbaviť ploštíc pomocou prírodných metód.


1.Identifikujte ploštice – hľadajte červené, svrbiace uhryznutia na koži, ako aj krvavé škvrny na posteľnej bielizni

Identifikácia ploštíc je prvým krokom k tomu, aby ste sa ich zbavili. Môže byť veľmi ťažké ich spozorovať, pretože sú veľké asi ako jadierko jablka a radi sa ukrývajú v prasklinách, štrbinách alebo iných malých priestoroch.

Jedným z najlepších spôsobov, ako rozpoznať zamorenie plošticami, sú červené, svrbiace štípance na pokožke alebo drobné krvavé škvrny na obliečkach, ktorými sa živili.

Ak začnete pozorovať niektorý z týchto príznakov, pravdepodobne je čas konať skôr, ako sa problém vymkne spod kontroly.


2. Liečte zamorenie prírodnými metódami, ako je čistenie parou, éterické oleje, jedlá sóda a zabíjanie teplom

Zbaviť sa ploštíc prirodzenou cestou môže vyžadovať trochu trpezlivosti a odhodlania, ale dá sa to.

Prírodné metódy, ako je čistenie parou, esenciálne oleje, jedlá sóda a ničenie teplom, sú účinnými spôsobmi likvidácie zamorenia ploštíc.

Čistenie parou funguje dobre, keď uvažujete o ochrane matracov pred hmyzom, pretože preniká do tkanín a zabíja väčšinu životných štádií ploštíc.

Bolo dokázané, že esenciálne oleje, ako napríklad levanduľový olej alebo čajovníkový olej, účinne zabíjajú dospelé ploštice, ak sa použijú lokálne na postihnuté miesta.

Sóda bikarbóna je tiež výbornou zbraňou v našom prírodnom arzenáli proti týmto malým potvorám; jej vlastnosti diatomitickej zeminy vysušujú ich telesný obal a zároveň narúšajú ich tráviaci systém.

A nakoniec, keď všetko ostatné zlyhá, použitie tepla často vykoná svoj trik a zničí všetky posledné zvyšky živých chrobákov.


3. Utesnite všetky trhliny alebo štrbiny vo vašej spálni, kde sa môžu skrývať ploštice

Utesnenie všetkých trhlín a štrbín v spálni je jedným z najlepších spôsobov, ako sa prirodzene zbaviť ploštíc.

Dokonca aj malé medzery v stenách, nábytku alebo podlahe môžu byť vstupnými bodmi pre ploštice, preto je nevyhnutné zabezpečiť, aby boli tieto miesta vhodne utesnené.

Aby ste zabránili vniknutiu ploštíc do vášho domova, mali by ste použiť tesnenie z materiálu na báze silikónu a vyplniť všetky trhliny okolo stien, dverí a okien.

Nezabudnite zahrnúť všetky miesta, kde sa elektrické zásuvky a dosky vypínačov svetla dotýkajú stien, pretože sú tiež potenciálnymi úkrytmi pre ploštice.

Ak ste si už všimli nejaké príznaky zamorenia, je dôležité okamžite konať a uzavrieť miestnosť.


4. Vyperte všetku posteľnú bielizeň a oblečenie v horúcej vode, aby ste zabili všetky zostávajúce ploštice

Hubenie ploštíc prirodzenou cestou sa začína praním všetkej posteľnej bielizne a oblečenia v horúcej vode.

Teplo je jedným z najúčinnejších nástrojov na likvidáciu ploštíc, pretože zabíja dospelé jedince aj vajíčka.

Uistite sa, že používate vodu s teplotou nad 50 stupňov Celzia, a použite prací prostriedok.

Pravidelným vykonávaním tohto postupu môžete výrazne znížiť množstvo prítomných ploštíc, ale buďte opatrní; niektoré ploštice môžu prežiť studenú vodu s teplotou do 19 stupňov Celzia.

Pranie posteľnej bielizne a oblečenia vytvorí pre týchto škodcov nepriaznivé podmienky, čo im takmer znemožní zostať vo vašom dome.


5. Sledujte situáciu, aby ste sa uistili, že ploštice boli úplne odstránené

Dôležitým krokom pri udržiavaní vášho domova bez týchto škodcov je monitorovanie situácie. Ostražitosť vám zaručí, že ich dokážete zachytiť a prijať opatrenia skôr, ako sa zamorenie rozrastie.

Dávajte pozor na malé krvavé škvrny alebo čierne stopy na matracoch, prestieradlách a nočných stolíkoch. Dobrým ukazovateľom môžu byť aj malé červené uhryznutia na miestach vystavených počas spánku.

Pravidelne kontrolujte okolie postele a ostatného nábytku, či sa v ňom nenachádzajú nejaké známky výskytu ploštíc, napríklad ich zvlečené kožky alebo vajíčka.

Pravidelné vysávanie a udržiavanie poriadku pomáha znižovať množstvo ploštíc prítomných vo vašej domácnosti, čo môže pomôcť zabrániť opätovnému zamoreniu a udržať problém pod kontrolou.

A nakoniec, pokračujte v dôkladnom monitorovaní, aby ste mohli rýchlo konať, ak začnete pozorovať akékoľvek príznaky alebo symptómy, ktoré naznačujú, že sa títo nevítaní hostia opäť vrátili!


Záver

Ploštice sú nepríjemné tvory, s ktorými sa v určitom okamihu svojho života stretne mnoho ľudí.

Ak sa vám stane, že vás napadnú ploštice, môžete sa pokúsiť ich zbaviť prirodzenou cestou.

Ak si však chcete byť istí, že sa o problém postará rýchlo a účinne, najlepšou voľbou je zavolať profesionálnu spoločnosť na likvidáciu ploštíc, ako sme my.

Máme skúsenosti a školenia potrebné na to, aby sme z vášho domova nadobro odstránili ploštice.

Zavolajte nám ešte dnes a dajte týmto otravným škodcom zbohom!

ploštica

BEZPLATNÝ
MONITORING

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Zľava 10% za odporúčanie

Odporučte nás svojmu známemu a dostanete zľavu!

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Veľmi radi Vám poradime!