Ako zistíte, či máte ploštice? 6 hlavných varovných signálov

Ploštice sú zákerné a ťažko odhaliteľné – kým si všimnete problém, môže sa vo vašom dome už zakoreniť.

Ale to, že je ťažké odhaliť výskyt ploštíc, neznamená, že neexistujú varovné signály, že niečo nie je v poriadku. Ak chcete zabrániť úplnému zamoreniu, je kľúčové naučiť sa rozpoznať varovné príznaky výskytu ploštíc.

Na čo by ste si teda mali dávať pozor?

V tomto príspevku sa budeme venovať šiestim hlavným príznakom toho, že váš domov môže mať dočinenia s nevítaným hosťom: Plošticami.


1. Skontrolujte, či na plachtách a matracoch nie sú výkaly ploštíc

Kontrola výkalov ploštíc na posteľných plachtách a matracoch je jedným z najistejších spôsobov, ako zistiť, či máte ploštice. Výkaly ploštíc sú zvyčajne čierne alebo hnedé škvrny, ktoré zafarbia posteľnú bielizeň alebo matrace, preto si na ne dávajte pozor pri kontrolách.

Na začiatku by ste mali skontrolovať všetky záhyby a švy na matraci, pretože v týchto oblastiach sa zvyknú ukrývať ploštice a ich výkaly.

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak pri kontrole použijete baterku, pretože tak ľahšie zachytíte drobný trus. Ak si náhodou všimnete nejaké škvrny alebo fľaky, preskúmajte ich lupou a všetky napadnuté predmety okamžite zlikvidujte v uzavretých plastových vreciach.

Ak venujete čas pravidelným kontrolám a zostanete ostražití, výrazne tým predídete a zachytíte prípadné zamorenie plošticami.


2. Hľadajte krvavé škvrny na posteľnej bielizni a vankúšoch

Je dôležité dávať si pozor na ploštice – môžu vám zničiť kvalitu spánku aj duševné zdravie. Jedným z kľúčových príznakov napadnutia sú krvavé škvrny na posteľnej bielizni alebo vankúšoch.

Môžu sa javiť ako červené alebo hnedé škvrny – ak ich uvidíte, je najvyšší čas požiadať o pomoc profesionálnu službu na ničenie škodcov skôr, ako sa problém ešte viac prehĺbi.

Medzitým sa snažte udržiavať obliečky na vankúše a posteľnú bielizeň čisté pravidelným praním v horúcej vode a uistite sa, že je postarané o všetky potenciálne úkryty v okolí postele.

S ostražitosťou môžete ploštice nadobro odohnať.


3. Skontrolujte švy matraca, či nevykazujú známky aktivity ploštíc

Je dôležité skontrolovať švy matracov, či sa v nich nenachádzajú známky aktivity ploštíc, pretože aj ten najčistejší domov môže byť zamorený.

Ak chcete zistiť, či máte v posteli ploštice, dávajte si pozor na hrdzavo sfarbené krvavé škvrny na prestieradlách, drobné čierne škvrny (ich výkaly) v okolí pružín alebo matracov, ako aj na malé obaly vajíčok, ktoré môžu priliehať na tkaninu, a na samotné drobné ploštice, ak sú vonku počas denného svetla.

Ak máte podozrenie na výskyt ploštíc, ihneď sa obráťte na odborníka, aby mohol vykonať kontrolu a určiť vhodný plán likvidácie.

Pri správnej kontrole je možné zamorenie plošticami odhaliť včas, skôr ako spôsobí väčší problém.


4. Skontrolujte, či nábytok neobsahuje malé tmavé škvrny, ktoré by mohli byť vajíčkami ploštíc

Ploštice môžu byť veľmi nepríjemné, najmä ak sa dostanú do vášho domova. Skôr ako začnete panikáriť, je dôležité zistiť, či ide o ploštice.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či máte v dome ploštice, vrátane kontroly nábytku na malé škvrny, ktoré by mohli byť ich vajíčkami.

Vajíčka ploštíc majú tmavohnedý alebo červený odtieň a vyzerajú ako malé bodky.

Ak nájdete tieto škvrny na akomkoľvek nábytku, je pravdepodobné, že ide o vajíčka ploštíc a môže ísť o zamorenie.

Nezabudnite sa ihneď obrátiť na odborníka, aby ste predišli ďalším škodám na vašom dome a majetku.


5. Sledujte na svojom tele akékoľvek svrbiace miesta, ktoré môžu naznačovať napadnutie plošticami

Sledovanie seba samého môže byť jedným z najdôležitejších krokov pri zisťovaní, či ste zamorení plošticami.

Ploštice sú zákerné tvory a ak im nevenujete pozornosť, môžu ľahko zostať nepovšimnuté. Jedným z definitívnych znakov prítomnosti ploštíc sú akékoľvek svrbivé rany alebo vyrážky, ktoré sa objavia na vašom tele.

Ak sa vám zrazu objaví akékoľvek svrbenie, môže to byť potenciálne znamenie, že máte doma nevítaných návštevníkov.

Akékoľvek podozrivé rany alebo hrbolčeky by ste mali pozorne sledovať, pretože ich počet alebo veľkosť sa môže v prípade prítomnosti ploštíc zväčšovať.

Je však dôležité si uvedomiť, že podobné reakcie môžu spôsobovať aj iní škodcovia.


6. Majte oči otvorené a dávajte pozor na živé alebo mŕtve ploštice v domácnosti

Je samozrejmé, že najlepším spôsobom, ako zistiť, či máte ploštice, je mať oči otvorené pre akékoľvek potenciálne príznaky napadnutia.

Živé alebo mŕtve ploštice sú veľkým indikátorom toho, že máte dočinenia s neželaným hosťom, a ich čo najrýchlejšia identifikácia by mala byť vašou prioritou.

Je tiež prospešné skontrolovať miesta, ktoré sú na otvorenom mieste, ako napríklad drevený nábytok a miesta za čelom postele, pretože tieto miesta poskytujú ideálne podmienky na úkryt ploštíc.


Záver

Ak si myslíte, že by ste mohli mať ploštice, nečakajte a zavolajte odborníka na pomoc. Čím skôr sa ich zbavíte, tým lepšie.

V našej spoločnosti chápeme, aké ťažké a nepríjemné môže byť vysporiadať sa s plošticami.

Náš tím odborníkov bude pracovať rýchlo a diskrétne na ich odstránení z vášho domova alebo firmy, aby ste si mohli opäť pokojne užívať váš priestor bez ploštíc.

Zavolajte nám ešte dnes – sme tu, aby sme vám pomohli!

ploštica

BEZPLATNÝ
MONITORING

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Zľava 10% za odporúčanie

Odporučte nás svojmu známemu a dostanete zľavu!

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Veľmi radi Vám poradime!