Je zamorenie plošticami hrozbou pre vašich domácich miláčikov?

Share on facebook
Share on twitter

Ak ste sa niekedy stretli s napadnutím plošticami vo vašej domácnosti, viete, aké frustrujúce a nepríjemné to môže byť.

Ale čo vaši domáci miláčikovia? Môžu pre nich ploštice predstavovať hrozbu?

Krátka odpoveď znie: áno, ploštice môžu predstavovať hrozbu pre vašich domácich miláčikov. Poďme sa na túto problematiku pozrieť bližšie.


Sú ploštice hrozbou pre domácich miláčikov?

Dobrou správou je, že nie je známe, že by ploštice boli veľkou hrozbou pre domáce zvieratá.

Hoci sa tento otravný hmyz živí krvou ľudí a iných teplokrvných zvierat, zvyčajne nešíri choroby ani nespôsobuje vážne zdravotné problémy.

To znamená, že ak máte doma mačky alebo psy, nemusíte sa obávať, že by od ploštíc ochoreli.

Stále však existujú určité potenciálne riziká spojené s prítomnosťou domácich zvierat vo vašej domácnosti, keď dôjde k zamoreniu plošticami.


Napadnutie a domáce zvieratá

Je možné, že ak sa plošticiam naskytne príležitosť, ploštice pohrýzajú a živia sa domácimi zvieratami, ako sú mačky a psy.

To znamená, že ak vaše domáce zviera trávi čas v oblastiach, kde sa nachádzajú stopy po napadnutí (napríklad na nábytku alebo v blízkosti štrbín a prasklín), môžu ho ploštice pohrýzť.

Našťastie sa zdá, že väčšina domácich zvierat nereaguje na uhryznutie veľmi výrazne – hoci niektoré môžu pociťovať svrbenie a podráždenie v oblasti krku alebo uší, kde boli uhryznuté, čo im môže vyvolať množstvo stresu.

Majte na pamäti, že akýkoľvek typ napadnutia škodcami môže viesť k vážnemu stresu pre vás aj pre vaše domáce zvieratá, preto je dôležité okamžite podniknúť kroky, ak máte podozrenie na výskyt ploštíc vo vašej domácnosti.


Kroky, ktoré môžu majitelia domácich zvierat podniknúť na ochranu svojich štvornohých priateľov pred plošticami, ak sa ich domov stane zamoreným

Prijatie opatrení na ochranu domáceho maznáčika pred plošticami je dôležitou súčasťou zabezpečenia jeho bezpečnosti v domácnosti, v ktorej boli objavené ploštice.

V prvom rade intenzívne vysávajte okolo základových dosiek stien a všetky oblasti, v ktorých sa vaše domáce zviera zvyčajne zdržiava, aby ste zabezpečili odstránenie všetkých vajíčok alebo lariev.

V druhom rade pravidelne kontrolujte posteľnú bielizeň svojho domáceho zvieraťa, či sa na nej nenachádzajú známky výskytu ploštíc, ako sú krvné škvrny, tmavé škvrny, výkaly a zvlečené kožky.

Pravidelné pranie a výmena pelechov pre domáce zvieratá môže tiež znížiť pravdepodobnosť zamorenia plošticami.

Na dlhodobú kontrolu škodcov nepoužívajte žiadne prípravky proti blchám zakúpené v obchode, pretože ich zložky sú v prípade použitia pre vaše domáce zvieratá toxické.

Nakoniec denne kontrolujte seba a svojich domácich miláčikov, či nie sú uhryznutí, pretože to je jeden zo spôsobov, ako zistiť, či je prítomné zamorenie, aby ste mohli problém okamžite riešiť.


Ak máte podozrenie, že by ste mohli byť zamorení plošticami, neváhajte a zavolajte nám ihneď

Ploštice sa ťažko odhaľujú a ťažko odstraňujú, preto je nevyhnutné nečakať, kým sa problém zhorší. Okamžite prídeme na návštevu a skontrolujeme príznaky výskytu ploštíc.

Náš tím odborníkov vám pomôže rýchlo sa ich zbaviť, pričom bezpečnosť pre vás a vašich štvornohých priateľov bude našou prioritou.

Všetky naše metódy sú šetrné k životnému prostrediu, takže sa nemusíte obávať drsných chemikálií vo vašej domácnosti.

Neriskujte spôsobenie ďalších škôd – zavolajte nám ešte dnes!


Záver:

Záverom možno konštatovať, že hoci nie je známe, že by ploštice spôsobovali vážne ochorenia alebo priamo škodili domácim zvieratám, stále môžu predstavovať určité riziko – preto je dôležité uvedomiť si, aké príznaky môžu znamenať zamorenie, aby ste ochránili seba aj svojich milovaných zvieracích spoločníkov pred možným nepohodlím alebo stresom spôsobeným prítomnosťou týchto zákerných škodcov.

Správnymi preventívnymi opatreniami a rýchlym konaním v prípade, že sa príznaky objavia, môžete pomôcť ochrániť seba aj svojich štvornohých priateľov pred škodami spôsobenými zamorením plošticami

 

BEZPLATNÝ
MONITORING

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Zľava 10% za odporúčanie

Odporučte nás svojmu známemu a dostanete zľavu!

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Veľmi radi Vám poradime!