Najčastejšie dôvody, prečo sa vám nedarí udržať ploštice preč

Share on facebook
Share on twitter

Ak ste už niekedy mali doma ploštice, potom viete, že zbaviť sa ich je dlhý a náročný proces. Nanešťastie, mnohí ľudia zistia, že sa im ploštice vracajú aj po tom, čo si myslia, že ich zlikvidovali.

V tomto článku si povieme o najčastejších dôvodoch, prečo sa to stáva, a o tom, čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili.


Neviete, kde sú

Jednou z najčastejších chýb, ktorých sa ľudia dopúšťajú keď sa snažia zbaviť ploštíc, je, že nevedia kde sa nachádzajú.

Ploštice majú tendenciu ukrývať sa vo veľmi malých prasklinách a štrbinách, takže je ťažké ich spozorovať okom.

Najlepší spôsob, ako zistiť, kde sa ukrývajú, je použiť baterku alebo iný zdroj svetla a hľadať znaky, ako sú zvlečené kože alebo drobné čierne bodky (čo sú ich výkaly).

Ak zistíte, kde sa nachádzajú, môžete lepšie zamerať svoje úsilie na ich odstránenie.


Nesprávne techniky likvidácie

Jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa ploštice stále objavujú, je, že použité techniky likvidácie neboli dostatočne účinné.

Ak napríklad nevenujete čas správnemu vysávaniu kobercov a nábytku, potom sa z vajíčok alebo lariev, ktoré tam zostali, vyliahnu dospelé ploštice a začnú sa znovu množiť.

Nezabudnite sa však dôkladne zbaviť vrecka z vysávaču, mimo vášho domova, aby ploštice nenašli znova cestu k vám domov.

Dôležité je tiež riadne vyčistiť všetky textílie a oblečenie, pretože niektoré ploštice sa mohli na tieto predmety presunúť pred vykonaním ošetrenia.


Neošetrujete všetky postihnuté oblasti

A napokon, mnoho ľudí robí pri riešení problému so zamorením plošticami tú chybu, že neošetruje všetky postihnuté oblasti.

Ploštice sa nielenže radi skrývajú v štrbinách a trhlinách, ale tiež rady cestujú po vašom dome a hľadajú zdroje potravy (t. j. ľudí).

Ak teda neošetríte všetky postihnuté oblasti, existuje šanca, že niektoré ploštice uniknú a budú sa ďalej rozmnožovať na iných miestach vášho domova!

Aby ste sa vyhli tomuto problému, je najlepším postupom zabezpečiť dôkladné ošetrenie všetkých napadnutých miest.


Nehygienické podmienky

Ďalším dôvodom, prečo sa môžu ploštice znovu objavovať, sú nehygienické podmienky v domácnosti. Plošticiam sa darí v neporiadku, kde sa povaľuje veľa omrviniek jedla.

To znamená, že ak váš domov nie je udržiavaný v čistote a poriadku, stáva sa ideálnym miestom na rozmnožovanie týchto škodcov.

Aby ste tomu zabránili, nezabudnite pravidelne vysávať koberce a čalúnenie a utierať povrchy, aby ste odstránili všetky zvyšky jedla.


Neprijímanie preventívnych opatrení

Ďalším dôvodom, prečo sa ploštice môžu vrátiť, je skutočnosť, že po odstránení pôvodného zamorenia neboli prijaté preventívne opatrenia.

Ak napríklad neutesníte praskliny v stenách alebo nepoužijete poťahy na matrace, aby ste zablokovali vstupné miesta pre nové ploštice, potom je veľká pravdepodobnosť, že sa nakoniec vrátia.

Je dôležité prijať takéto opatrenia, aby ste sa uistili, že váš domov zostane nadobro bez ploštíc.


Záver:

Nikto nechce mať dočinenia s otravnými plošticami vo svojom dome. Môže však byť ťažké udržať ich natrvalo preč bez prijatia správnych preventívnych opatrení.

V prípade potreby, nás neváhajte kontaktovať o profesionálne služby na likvidáciu ploštíc.

BEZPLATNÝ
MONITORING

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Zľava 10% za odporúčanie

Odporučte nás svojmu známemu a dostanete zľavu!

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Veľmi radi Vám poradime!