Ploštice: Chráňte sa počas cestovania

Share on facebook
Share on twitter

 

Ploštice sú nepríjemnou záležitosťou, s ktorou sa nikto nechce stretnúť. Nanešťastie sa títo škodcovia čoraz častejšie vyskytujú v mnohých hoteloch a rekreačných zariadeniach.

Aby ste si ploštice nepriniesli domov, je dôležité uvedomiť si riziká a vedieť, aké kroky treba podniknúť na prevenciu.

Tu je niekoľko tipov, ako sa počas cestovania chrániť pred plošticami.


Pred ubytovaním si skontrolujte hotelovú izbu

Po prvom príchode do hotelovej izby ju skontrolujte, či sa v nej nenachádzajú nejaké príznaky výskytu ploštíc, a to ešte predtým, ako si vybalíte batožinu alebo sa ubytujete v izbe.

Začnite tým, že skontrolujete matrac a skriňovú pružinu, či sa na nich nenachádzajú známky aktivity ploštíc – hľadajte malé čierne škvrny, ktoré by mohli byť výkalmi alebo odhodenými exoskeletmi, ako aj samotný živý hmyz.

Skontrolujte okraje matraca, najmä pod prípadnými visačkami alebo štítkami.

Mali by ste skontrolovať aj čelo postele, nočné stolíky a iný nábytok v miestnosti – všetky tieto miesta môžu byť potenciálnym úkrytom pre ploštice, ak sú prítomné.


Odstráňte neporiadok v izbe

Ploštice sa radi ukrývajú v neporiadku, ako sú napríklad hromady oblečenia alebo kopy batožiny.

Keď vybalíte svoje veci, držte ich mimo podlahy a mimo nábytku – ak je to možné, uložte ich do plastových košov namiesto kartónových krabíc alebo tašiek, aby sa do nich ploštice tak ľahko nedostali.

Ak po vybalení spozorujete v izbe akékoľvek známky aktivity ploštíc, okamžite to nahláste vedeniu hotela, aby mohlo prijať príslušné opatrenia na ich odstránenie.


Investujte do vybavenia proti plošticiam

V ponuke nájdete ochranné obaly určené špeciálne na ochranu pred zamorením plošticami – hľadajte výrobky vyrobené z pevne tkaného materiálu, ako je polyester, ktorý zabraňuje preniknutiu ploštíc dovnútra alebo von cez malé štrbiny alebo otvory.

Tieto obaly by mali pri cestovaní tesne priliehať na matrac a pružinu, aby sa v nich zachytili všetci existujúci škodcovia a nerozšírili sa po celej miestnosti – navyše poskytnú ochranu aj pred budúcim napadnutím!

Okrem toho zvážte balenie oblečenia do uzavretých plastových vriec namiesto kufrov, aby sa do nich počas prepravy nemohli dostať ploštice.


Záver
: 

Cestovanie môže byť už tak dosť stresujúce bez toho, aby ste sa museli obávať, či na vás v každom kúte nečíhajú ploštice.

Ak však prijmete preventívne opatrenia, ako je kontrola hotelovej izby po príchode a investovanie do vybavenia proti plošticiam, ako sú ochranné obaly na matrace a kufre, môžete si byť istí, že sa vám títo otravní škodcovia počas všetkých vašich ciest vyhnú.

Ak budete mať na pamäti tieto tipy, budete si môcť vychutnať pohodlný pobyt mimo domova bez toho, aby ste sa museli obávať, že si so sebou priveziete neželaných hostí!

BEZPLATNÝ
MONITORING

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Zľava 10% za odporúčanie

Odporučte nás svojmu známemu a dostanete zľavu!

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Veľmi radi Vám poradime!