Pochopenie zvykov hibernácie ploštíc

Share on facebook
Share on twitter

Keď príde reč na ploštice, mnohí z nás si predstavia strašidelný hmyz, ktorý napáda naše postele a ničí nám spánok.

Ale hibernujú ploštice? Túto otázku preskúmame podrobnejšie, aby ste lepšie pochopili, ako sa pred týmito bežnými škodcami chrániť.


Hibernácia ploštíc: Hibernujú ploštice v posteli?

Jednoduchá odpoveď znie: áno, ploštice zimujú. Počas chladných mesiacov majú ploštice tendenciu spomaliť svoju aktivitu a stať sa neaktívnymi alebo spiacimi.

Tento jav je známy ako „hibernácia“ To znamená, že sa počas tohto obdobia, ktoré môže trvať od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov, nekŕmia ani nerozmnožujú.

Avšak aj keď sa počas tohto obdobia nekŕmia ani nerozmnožujú, stále žijú a čakajú na vyššie teploty a priaznivejšie podmienky, kým obnovia svoju aktivitu.

Počas obdobia hibernácie môžu byť ploštice tiež oveľa menej aktívne ako zvyčajne, aby šetrili energiu.

Je dôležité si uvedomiť, že hoci sa v tomto období nemusia aktívne kŕmiť ani rozmnožovať, ploštice sú stále rizikové.

Ak teplota stúpne nad 10 stupňov Celzia, stanú sa opäť aktívnymi a začnú hľadať zdroje potravy – konkrétne ľudí a iné teplokrvné zvieratá.     


Ako zabrániť hibernácii ploštíc vo vašej domácnosti

Existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili tomu, že sa vo vašom dome usídlia ploštice:

1.) Pravidelne vysávajte (najmä okolo postelí a nábytku)
2.) Utesnite trhliny a štrbiny okolo okien/dverí/nábytkových dosiek
3.) Pravidelne kontrolujte nábytok z druhej ruky predtým, ako ho prinesiete do domu
4.) Kontrolujte batožinu pri cestovaní (najmä po pobyte v hoteli)
5.) Po návrate z ciest vyperte všetko oblečenie na horúce cykly (aspoň 50 °C) 6.) Okamžite zlikvidujte všetky napadnuté predmety (oblečenie/nábytok atď.) namiesto toho, aby ste sa ich pokúšali ošetriť sami.


Ak máte podozrenie, že sa u vás doma vyskytli ploštice, nečakajte s privolaním pomoci

Profesionálna deratizácia je najlepší spôsob, ako zabezpečiť dôkladnú a úspešnú likvidáciu ploštíc.

Náš tím má rozsiahle skúsenosti so zameraním sa na všetky štádiá životného cyklu, od vajíčok a lariev až po dospelé jedince, a zabezpečuje úplnú likvidáciu, aby sa zabránilo opätovnému zamoreniu.

Vždy, keď je to možné, sa zaväzujeme používať ekologické produkty a na naše služby poskytujeme 100 % záruku spokojnosti.

Špecializujeme sa na rýchlu a účinnú likvidáciu týchto otravných chrobákov, aby ste už nemuseli trpieť ich prítomnosťou.

Vďaka našim rozsiahlym znalostiam a skúsenostiam vyrieši jeden rýchly telefonát všetky vaše problémy a obnoví pokoj vo vašej domácnosti.


Záver:

Hibernácia ploštíc je prirodzený proces, ktorý im pomáha prežiť chladné mesiace, keď je nedostatok zdrojov potravy.

Ak pochopíte ich správanie, môžete podniknúť kroky, ktoré im zabránia usadiť sa vo vašej domácnosti, aby ste boli vy aj vaša rodina v bezpečí.

Uistite sa, že pravidelne vysávate, dôkladne kontrolujte nábytok z druhej ruky predtým, ako ho prinesiete do svojho domova, po návrate z ciest perte oblečenie na horúcich cykloch aspoň 50 °C, utesnite trhliny a štrbiny okolo okien/dverí/priestranných dosiek, skontrolujte batožinu pri cestovaní (najmä po pobyte v hoteli) a okamžite zlikvidujte všetky napadnuté predmety namiesto toho, aby ste sa ich pokúšali ošetriť sami.

Po zavedení týchto preventívnych opatrení by ste mali mať pokojnú myseľ, pretože viete, že robíte všetko pre to, aby ste svoju rodinu ochránili pred týmito otravnými škodcami.

BEZPLATNÝ
MONITORING

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Zľava 10% za odporúčanie

Odporučte nás svojmu známemu a dostanete zľavu!

ZAVOLAJTE NÁM
ALEBO
NAPÍŠTE E-MAIL

Veľmi radi Vám poradime!